Moda męska

Koszule męskie na duże uroczystości

koszule-meskie

W dniu ślubu pięknie prezentować chce się nie tylko panna młoda Równie ważny jest wizerunek pana młodego. W jego przypadku kluczem do sukcesu jest dobrze dobrany garnitur oraz klasyczna, elegancka męska koszula.

Modne koszule męskie dla pana młodego

Podczas wybierania koszuli na ten najważniejszy dzień w życiu pod uwagę trzeba wziąć m.in. kolorystykę, materiał (wskazana jest bawełna), fason (regular, slim i loose fit), fakturę tkaniny czy kształt kołnierzyka (kołnierz włoski, usztywniany itd.). Wiele zależy też od tego czy pan młody wybrał garnitur, frak czy smoking. Koszula dopasowana do smokingu jest biała i posiada podwójne mankiety Zakłada się do niej obowiązkowo muchę. W przypadku garnituru można sobie pozwolić na więcej. Warto jednak wziąć pod uwagę sylwetkę pana młodego.

Fason koszuli męskiej a sylwetka

Jeśli mężczyzna jest szczupły powinien postawić na koszulę taliowaną – slim. Panowie lepiej zbudowani takich koszul powinni natomiast unikać, gdyż mogą wówczas krępować ich ruchy. Lepiej postawić wówczas na koszule regular lub loose fit. Tekstura koszuli wcale nie musi być gładka. Delikatne tłoczenia mogą prezentować się naprawdę efektownie. Jednak wówczas inne elementy stroju muszą być już gładkie.

Kolorystyka koszuli męskiej

Największą popularnością cieszą się oczywiście koszule w kolorze białym, ale wcale nie jest to jedyne rozwiązanie. Równie dobrze można postawić na błękit, delikatny róż czy czerń. Kolor męskiej koszuli powinien jednak pasować do kolorystyki sukni panny młodej – to podstawowa zasada.