Moda damska

Jak dobrać odpowiednia damską kurtkę zimową?

Damska kurtka zimowa jest niezastąpionym elementem garderoby. Jej wybór powinien być przemyślany, ponieważ dobrze wybrana, powinna spełniać wiele zadań. Na szczęście producenci odzieży wychodzą naprzeciw nawet tym najbardziej wymagającym klientom, w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie.

Damska kurtka zimowa Dstreet.pl jest bardzo uniwersalna. Wśród ofert znajdziemy tak zwane kurtki 3 w 1. Dzięki takiemu rozwiązaniu kurtka spełnia wiele funkcji. Zwykle jej zewnętrza warstwa wykonana jest z nieprzemakalnego i oddychającego materiału, tzw. membrany. Pod spodem znajduje się odpinana warstwa (tzw. podpinka), która sprawia, że kurtka jest niezwykle ciepła. Właśnie ta warstwa odpowiada za nasz komfort termiczny, jeden z najważniejszych elementów kurtek zimowych. Warstwą zabezpieczającą najczęściej jest polar, zdarzają się też podpinki syntetyczna czy nawet wykonane z naturalnego puchu. Taka kurtka daje ogromny komfort noszenia, ponieważ jest ciepła. Nie zmarznie w niej nawet największy zmarzluch.

Wybierając kurtki zimowe damskie, zwracajmy więc uwagę na jakość podpinki (wpinki) polarowej. Aby kurtka chroniła przed chłodem, polar powinien mieć odpowiednią gramaturę (zwykle określoną na metce). Najlepiej sprawdza się ten o gramaturze 200 w bardzo dobrej jakości. Dokonując zakupu, pamiętajmy, aby zawsze zmierzyć kurtkę z podpinką i po jej odpięciu. Na tej podstawie będziemy mogli wybrać odpowiedni rozmiar kurtki. Zbyt luźna nie będzie dostatecznie przylegać do ciała, przez co też zmniejszą się jej właściwości grzewcze.