Moda damska

Dlaczego warto kupić wełniany płaszcz?

Zima to niewątpliwie najchłodniejsza pora roku na świecie, która w wielu regionach przynosi niskie temperatury, śnieg i deszcz. Nic dziwnego, że przed zimą tak wiele osób chce wyposażyć się w dobrą jakościowo, wytrzymałą i komfortową odzież wierzchnią, która sprawdzi się w wielu sytuacjach. Wełniany płaszcz może zapewnić ciepło i wygodę. Wiele pań kupuje wełniane płaszcze, aby nie tylko zapewnić sobie ochronę przed zimnem w chłodne dni, ale również, by stworzyć z nimi mnóstwo efektownych, ciekawych stylizacji. Jaki model będzie więc najodpowiedniejszy? Czy warto kupić płaszcz z alpaki? Jak wybrać kobiecy płaszcz wykonany z alpaki i nie zapłacić za niego fortuny? Mnóstwo wskazówek na ten temat można znaleźć w poniższym artykule.

Wełniane płaszcze

Wełniane płaszcze są droższe niż inne ubrania zimowe, takie jak:  kurtki puchowe, czy ramoneski skórzane. Dzieje się tak z powodu lepszej jakości materiału, który zapewnia ciepło. Ponadto, nowoczesna technologia umożliwiła producentom produkcję lżejszych, ale cieplejszych tkanin na zimę w porównaniu z poprzednimi latami, kiedy wełna była bardziej powszechna. W rezultacie, nowoczesne płaszcze wełniane utrzymują doskonale ciepło, jednak nie wiąże się to z dodatkowymi warstwami, ani też dodatkowymi kilogramami, które trzeba mieć na sobie. Sensowne jest noszenie naturalnej tkaniny, która zapewnia ciepło w miesiącach zimowych. Podczas gdy niektóre tkaniny robią to samo, żadna z nich nie ma takiego samego poziomu naturalnej izolacji ani trwałości, jak tradycyjne wełny. Pozwalanie, by zimna pogoda wpływała na ciało, pogarsza zdrowie szybciej niż miałoby to miejsce w przypadku noszenia naturalnej tkaniny. Dlatego warto kupić wełniany płaszcz, gdyż pomaga on utrzymać ciepło, jest komfortowy i co najważniejsze, można z nim stworzyć mnóstwo oryginalnych, efektownych stylizacji na każdą okoliczność.  

Jak nosić wełniany płaszcz?

Wełniane płaszcze to praktyczna odzież wierzchnia, która świetnie pasuje do niemal każdego stroju ze względu na swoją wszechstronność i elegancję. Dobre jakościowo płaszcze można stylizować na wiele różnych sposobów, ponieważ pasują do każdego stroju i warunków pogodowych.  Aby stworzyć casualową stylizację wystarczy sięgnąć po ciemną, spraną kurtkę dżinsową, zwykły t-shirt i trampki, a na to oczywiście założyć porządny płaszcz wełniany. Można także odważniej połączyć odzież wierzchnią z martensami, kolorowymi spodniami lub zwiewnymi sukienkami. Klasyczne płaszcze sprawdzają się szczególnie dobrze w połączeniu z odważnymi zestawami koszul, takimi jak: czerwienie, błękity lub zielenie, ponieważ ciemne kolory tłumią jaśniejszą odzież. Wełniana odzież wierzchnia wygląda świetnie w połączeniu z koszulami w kratę, ponieważ kraty dobrze sprawdzają się jako wzory samodzielnie lub na ciemniejszych materiałach, takich jak brązy i czerń.

Jak wybrać damski płaszcz z alpaki?

Płaszcze z alpaki są zwykle droższe niż wełna owcza ze względu na lepszą jakość wełny. Zwierzęta używane do produkcji płaszczy z alpaki są starannie dobierane przez ekspertów, ponieważ produkują tylko najwyższej jakości włókna wełniane. Zwierzęta muszą charakteryzować się dobrym zdrowiem, aby móc produkować wysokiej jakości włókna odpowiednie do produkcji odzieży. Włókna są przetwarzane na gręplarniach, które usuwają zanieczyszczenia i zatrzymują tylko najwyższej jakości włókna do przędzenia na przędze do tkania tkanin. Tkaniny są albo dziane, albo tkane za pomocą maszyn, zanim zostaną zszyte w fabryce, gdzie produkt końcowy jest wykonany z wielu zszytych ze sobą kawałków tkaniny. Alpaki wytwarzają dwa rodzaje włosów. Dłuższe włosy ochronne zapewniają ciepło, a krótsze włosy puchowe jeszcze skuteczniej izolują w zimnych porach roku. To wszystko przyczynia się do tego, że w luksusowych sklepach przed zimą można kupić naprawdę piękne, efektowne płaszcze, które doskonale prezentują się na każdej kobiecie. Zarówno klasyczne, jak i ozdobne modele sprawdzają się u pań przez wiele sezonów, gdyż są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, na zmienne temperatury, a także na wilgoć.