Uncategorized

Czapki z daszkiem – jaka jest ich historia?

Czapki z daszkiem to ten element garderoby, który zawsze jest modny.  Najczęściej noszą ją młodzi ludzie, ponieważ dodaje strojowi ciekawego, luźnego charakteru. Sprawdza się w sportowych i casualowych stylizacjach. Poza tym ma funkcję praktyczną – doskonale chroni przed słońcem. Jaka jest historia czapki z daszkiem? Dlaczego dziś możemy cieszyć się tym trendy dodatkiem?

Czapki z daszkiem – początkowo dla sportowców

Historia tych czapek rozwinęła się za sprawą sportowców. To dla nich stworzono, tzw. bejsbolówkę, której nazwa wywodzi się od nazwy sportu. Jej daszek był niewielki i wykonany z tektury. Miał za zadanie chronić przed słońcem. Zaczęto umieszczać na nim loga zespołu. Początkowo czapki miały różne rozmiary, ale zdecydowano się na zastosowanie gumowego paska, który pozwalał na regulowanie wielkości. Pasek ten pozostał w większości tego typu czapek aż do dzisiaj.

Czapka z daszkiem współcześnie

Czapki snapback zyskały popularność dzięki współczesnym sławom. To one zaczęły stosować je w stylizacjach nie tylko sportowych, ale także tych na co dzień. Dziś czapki te używane są także jako promocyjny gadżet w czasie różnorodnych wydarzeń. Czapka snapback stała się sposobem na wyrażenie siebie. Może pokazać sympatie sportowe i inne. W bardzo luźnych stylizacjach noszona jest tył na przód. Wciąż przydaje się sportowcom. Świetnie sprawdza się w trakcie rowerowych wycieczek. Kolorystyczna różnorodność oraz wielość wzorów dostępnych w sklepach pozwala każdemu na dobranie idealnej dla siebie czapki snapback.